• Spotkanie koła filmowego

Dnia 14.04.2021 (środa) godz. 16.00 – 16.45 odbyło się spotkanie koła filmowego.

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI

reż. MARTIN MCDONAGH

Link do spotkania TUTAJ.

Zapraszamy na spotkanie koła filmowego

• Nowe horyzonty edukacji filmowej

W tym roku szkolnym (2020/2021), podobnie jak w latach minionych, uczestniczymy w projekcie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – tym razem jednak, w związku z sytuacją pandemiczną, jest to propozycja online. NHEF online to nowa formuła, która zastąpiła zajęcia stacjonarne, dotychczas odbywające się w kinie Muranów. Tegoroczny projekt dedykowany jest drugim klasom ukierunkowanym humanistycznie. Dotychczas uczniowie klas 2d i 2dg obejrzeli cztery fantastyczne filmy: „Bergman: rok z życia”, „Biały Bóg”, Aga” i „Wysoka dziewczyna”. Każdy z nich zwracał uwagę na nowe tendencje w kinie, stanowił też świetną inspirację do dyskusji o zawartych w filmach problemach, a także o kwestiach ogólnoludzkich, o sprawach żywo interesujących współczesną młodzież. Po zakończeniu poszczególnych emisji uczniowie wysłuchali interesujących prelekcji. O filmach młodzież dyskutowała też na zajęciach języka polskiego i na godzinach wychowawczych. I na tym pewnie się nie skończy, bo mnogość poruszanych w filmach kwestii jest znakomitym pretekstem do dyskusji także na innych lekcjach. Z zainteresowaniem więc czekamy na kolejne propozycje.

• Klatka filmowa