•                            CAŁY ROK SZKOLNY

• Wycieczki i wyjścia o charakterze kulturalno-edukacyjnym; "Cafe GLOBO" i "Cafe Henio"; działalność szkolnego teatru "Scena bez Dystansu"; liczne akcje charytatywne takie, jak: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, Świąteczna Paczka, licytacja bombek Świątecznych, czy akcja krwiodawstwa.

•                       POSZCZEGÓLNE MIESIĄCE

• WRZESIEŃ
            • Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych w Woli Okrzejskiej, zwiedzanie Muzeum i kopca Henryka Sienkiewicza oraz otrzęsiny.

• PAŹDZIERNIK
              • Wyjazdy integracyjno-turystyczne do Białki Tatrzańskiej dla wszystkich uczniów klas pierwszych.

27 października

• Święto Szkoły w rocznicę sprowadzenia do Polski prochów Henryka Sienkiewicza i złożenia w podziemiach Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie; składanie kwiatów na grobie Patrona oraz pod pomnikiem pisarza w Łazienkach Królewskich.
          • LISTOPAD
            • 30 listopada

Andrzejki.

• GRUDZIEŃ
            • Wigilia Szkolna, Wigilie Klasowe na ogół połączone z Mikołajkami.

12 grudnia

Imieniny szkoły.

• STYCZEŃ
            • Studniówki organizowane w Hotelu "Venecia Palace" w Michałowicach koło Raszyna.

• LUTY
            • 14 lutego

Walentynki.

• MARZEC
            • 21 marca

Dzień tematyczny z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, organizowany przez Samorząd Uczniowski

• KWIECIEŃ
            • Wielkanoc.

• MAJ
            • Pisemne i ustne egzaminy maturalne; udział w Ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich.

• CZERWIEC
            • Zakończenie roku szkolnego.