• Wykład ekologiczny

Zasady przygotowania przez nauczyciela wykładu poświęconego zagadnieniom ekologicznym:

1. Celem projektu jest popularyzacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zachowań proekologicznych; poszerzenie ich wiedzy na temat szeroko rozumianej ekologii; wskazanie roli biologii, chemii, fizyki i geografii w popularyzacji ekologii.

2. Adresatem są uczniowie szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych.

3. W ramach projektu nauczyciel z każdej szkoły biorącej udział w projekcie, wybranych dziedzin (biologia, chemia, geografia czy fizyka) przygotowuje wykład dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych lub ponadpodstawowych na temat poświęcony szeroko rozumianej ekologii, w powiązaniu z wykładaną przez niego dziedziną wiedzy.

4. Wykład nie może przekroczyć 15 min.

5. Wykład powinien być udokumentowany na nośniku wizualno-dźwiękowym i opublikowany na kanale Youtube, a link do filmu wraz z komentarzem powinien by umieszczony na stronie szkoły w zakładce „Eko z Twoją Wolą”. Materiały te mogą służyć jako pomoc dydaktyczna w ramach codziennych zajęć edukacyjnych.

6. Termin opublikowania wykładu mija 30 kwietnia 2021 roku.

• Jak utylizować i segregować niebezpieczne  odpady? (ekologia w powiązaniu z chemią)

• Prezentujemy wykład Pan Kamila Kaznowskiego, nauczyciela chemii w XII LO im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie, przygotowany i zaprezentowany w ramach projektu „Eco z Twoją Wolą”, popularyzujący wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zachowania proekologiczne. Film ilustruje zagrożenia wynikające z niewłaściwego pozbywania się odpadów niebezpiecznych, np. leków i baterii. Jednocześnie wskazuje prawidłowe metody utylizacji takich odpadów. Znajdziesz tu także informacje o tym, jak należy segregować odpady na co dzień oraz wskazówki na temat tego, gdzie szukać informacji, które rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości w tym temacie.