- Uroczyste odśpiewanie Hymnu 08.11.2024
- Święto Szkoły 2024
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2024
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- Sadzenie drzew przez absolwentów 2024
- Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych 2024
- Święto Szkoły 2023
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2023
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
- Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych 2023
- Sadzenie drzew przez absolwentów 2023
- Otwarcie Ogrodu Pamięci i Integracji przy Murze Getta Warszawskiego
- Święto Szkoły 2022
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2022
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
- Uroczyste zakończenie ostatnich klas trzyletniego liceum ogólnokształcącego
- Święto Szkoły 2021
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2021
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Święto Szkoły 2021
Tegoroczne Święto Szkoły rozpoczęło się tradycyjną Mszą św. w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Msza była w intencji pracowników szkoły i całej społeczności uczniowskiej.
Po Nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się do podziemi Archikatedry, aby złożyć wieniec na sarkofagu z prochami naszego znamienitego patrona Henryka Sienkiewicza.
Następnie o godzinie 10.00 w budynku szkoły rozpoczął się piknik naukowy. W tym roku szkolnym piknik naukowy obfitował w warsztaty o treści ekologicznej – Pan Kamil Kaznowski wraz z uczniami klasy 3C prowadził panel dyskusyjny – czy energetyka jądrowa jest odpowiedzią na globalne ocieplenie? Zakończeniem tego warsztatu była sesja plakatowa poświęcona problemom klimatycznym na świecie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Kamila Ledóchowska z klasy 3cG pod okiem pani Marty Owczarzy przeprowadziła warsztat – jak prawidłowo segregować śmieci, a uczniowie klasy 2d wraz z panią Agnieszką Sajdak uczyli, jak przygotować własne, ekologiczne kosmetyki metodą domową i za niewielkim nakładem finansowym.
Miłośnicy matematyki i nie tylko mogli zmierzyć się z brydżem sportowym pod okiem pana Piotra Zielińskiego i zaproszonego eksperta.
Uwagę przyciągnęły też warsztaty teatralne pani Sylwii Orłowskiej i warsztat „Poznaj swoich pra, pra dziadków” pana Pawła Szczęsnego, na którym można było poznać tajniki poszukiwania swoich przodków. Uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi mogli posłuchać o prędkościach kosmicznych i tworzeniu fraktali oraz o systemach funkcji Iterowanych. Uczniowie poszukujący dobrej zabawy mogli odwiedzić pokoje gier planszowych lub nauczyć się robić na drutach. Było też coś dla ducha – warsztaty – „Religie świata” prowadzone przez uczniów klasy 2b i panią Maję Dziarkowską.
Organizowane również były wyjścia poza szkołę – warsztaty pani Ewy Homy – śladami nocy listopadowej lub prowadzone po angielsku przez panią Agnieszkę Straszewską warsztaty historyczne Jazdów i Łazienki Królewskie. Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali gry w języku angielskim – gra miejska „Gdzie jest Wally” i „Find a fossil” w Muzeum Geologicznym. W tych warsztatach patronat wiedli pani Małgorzata Dziubińska i pan Janusz Piróg. Jest to już trzeci piknik naukowy zorganizowany w szkole na ten nasz najważniejszy dzień w roku szkolnym – zostanie zaliczony do niezwykle udanych i interesujących.