- Uroczyste odśpiewanie Hymnu 08.11.2024
- Święto Szkoły 2024
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2024
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- Sadzenie drzew przez absolwentów 2024
- Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych 2024
- Święto Szkoły 2023
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2023
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
- Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych 2023
- Sadzenie drzew przez absolwentów 2023
- Otwarcie Ogrodu Pamięci i Integracji przy Murze Getta Warszawskiego
- Święto Szkoły 2022
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2022
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
- Uroczyste zakończenie ostatnich klas trzyletniego liceum ogólnokształcącego
- Święto Szkoły 2021
- Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej 2021
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Święto Szkoły 2023
Relacja z tegorocznego Święta Szkoły
27 października obchodzimy Święto Szkoły. Z tej okazji, co roku, organizujemy piknik naukowy, w czasie którego w szkole odbywają się liczne warsztaty, wyjścia i wycieczki.
Obchody rozpoczynają się mszą świętą i złożeniem wieńca przy sarkofagu Sienkiewicza w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Cześć pamięci naszego patrona oddają członkowie społeczności szkolnej.
Po powrocie do szkoły zaczynamy warsztaty, zapraszamy na relację z tego dnia.
Zaczniemy od wycieczek:
Uczniowie, którzy wybrali się z wizytą do Muzeum Woli na warsztaty pt.: "Zimno już było" poznali sposoby pomiarów meteorologicznych, dowiedzieli się jak z biegiem czasu rozwijała się warszawska świadomość temperatury i jakie działania adaptacyjne oraz strategie podejmują miasto oraz jego mieszkańcy w celu zapobiegania katastrofie klimatycznej. Wyjście zorganizowały p. M..Dziubińska i p. M. Bartoszewska-Górska
Uczniowie klas 3c i 2c uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Chemii Wydziału Nauk o Żywieniu SGGW. Mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia, co poszerzyło i utrwaliło ich wiedzę chemiczną. A co najważniejsze poczuli akademicką atmosferę. Wyjście zorganizowała p. J. Rytych.
Maturzyści wyszli na seans filmu “Chłopi”, dzięki uprzejmości p. A. Strómiłło i p. A. Włóczewskiej. Nieco bardziej filozoficzne rozważania można było prowadzić w czasie spotkania ze świeckim misjonarzem (wyjście zorganizowali p. M. Korzeniewska i p. M. Kosiński).
Dla osób, które zapisały się na wydarzenia stacjonarne w szkole przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.
Tradycyjnie jesień w XII LO to czas rozpoczęcia debat sienkiewiczowskich. Święto szkoły okazało się wspaniałą okazją do odbycia uroczystej, pokazowej debaty klas III D i III C, którą sędziowali ubiegłoroczni finaliści z klas drugich. Na widowni zasiedli tegoroczni uczestnicy debat, czyli klasy pierwsze, którzy z uwagą podpatrywali, co czeka ich niebawem. Temat był bardzo poważny i wymagający, gdyż dotyczył wprowadzenia kary śmierci. Nad debatami czuwał jak zawsze p. M. Kadej.
We współpracy z Instytutem Pileckiego w Święto Szkoły odbyły się warsztaty z architektury modernizmu. Po teoretycznym wprowadzeniu, uczniowie wcielali się rolę architektów i tworzyli własne modele budowli charakteryzujące się prostotą i funkcjonalnością. Warsztat zorganizowała p. E. Homa
W czasie święta szkoły mogliście także wziąć udział w konkursie kulinarnym (ogórki i smalec były boskie, nauczyć się debatować z Wiktorem z 3D, zabrać w tabu i tajniaków po angielsku (z p. Kosińskim, p. Pirógiem, i p. Skoczeń), a także wysłuchać wykładu o ukrywaniu się po aryjskiej stronie muru getta, prowadzonego przez p. M. Dżoga, a zorganizowanego przez p. A. Wróblewską.
W czasie naszego święta, zadbaliśmy także o umysły ścisłe. Biolodzy używali symulatora starości, żeby poznać zagadnienia dotyczące starzenia się organizmu ludzkiego. Informatycy brali udział w wykładzie o Big Data, czy bawili się z algorytmami, a fizycy z uwagą słuchali wykładu prof. Babińskiego z Wydziału Fizyki UW.
Warsztaty z biologii zorganizowała p. A. Sajdak, wykłady i zajęcia z IT zorganizowali p. P. Jóźwik, M. Janecki, oraz p. I. Jarząbek, a wykład z fizyki zawdzięczamy p. Dyrektor Wysmołek, p. M. Chileckiemu i p. M. Janeckiemu.
Kolejne warsztaty to szydełkowanie z p. A. Wróblewską, brydż sportowy z naszymi wicemistrzami Polski nauczycieli p. S. Orłowską i p. P. Zielińskim, zawody indywidualne w tenisie stołowym z p. P. Rogowskim i p. W. Pietrzykowskim, jak również wszystkie sprawy związane z grami planszowymi. Można było nie tylko pograć w najpopularniejsze planszówki, ale też wziąć udział w warsztatach dotyczących i budowy i tworzenia z prof. K. Borsukiem (zorganizowanym przez p. E. Stefanowską, p. I. Biernacką i p. M. Cieślińskiego).
Ostatnie warsztaty to eksperymenty geograficzne z p. M. . Dziarkowską, wykłady z radcą prawnym (organizacja p. M. Korzeniewska i p. M. Chilecki), psychologiczne warsztaty z komunikacji interpersonalnej (p. K. Suwara), matematyczne zagadki online oraz wielki międzyklasowy konkurs wiedzy ogólnej, w którym w pięknym stylu wygrała klasa 2c, co pewnie widzieliście na naszych stories (konkurs zorganizowany przez Ms. A. Straszewską, w jury zasiadały Madame B. Szeloch oraz Frau M. Stroińska).
Dziękujemy za wspaniały piknik naukowy i widzimy się na kolejnym, już za rok!
Zdjęcia w linku poniżej: