Aktualności

    • Aktualności

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            Uczymy się nie dla ocen, ale dla wiedzy - wtedy mamy największą satysfakcję z własnej edukacji. Jednak każdy, nawet najbardziej wytrwały uczeń musi kiedyś odpocząć. Za nami najprzyjemniejszy dzień roku szkolnego, czyli jego uroczyste zakończenie. Zapraszamy na krótką relację z pożegnania uczniów i rozdania nagród. Wydarzenie rozpoczęła od pięknej przemowy p. Dyrektor Elżbieta Wysmołek, która wręczyła nagrody i dyplomy uczniom ze świadectwami z czerwonym paskiem, oraz tym, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen.

            Oprócz tego swoje nagrody wręczyli wychowawcy każdej klasy, nauczyciele WF-u za dzielnicowe zawody pływackie, w których nasza szkoła zajęła II miejsce. Wyróżnienia i podziękowania otrzymali także: Samorząd szkolny, Szkolne Koło Wolontariatu, zespół zajmujący się nagłośnieniem, uczestnicy Tygodnia Gier Umysłowych, aktorzy z Koła Teatralnego, laureaci konkursu szekspirowskiegosportowcy oraz wszyscy, którzy byli szczególnie zaangażowani w życie szkoły.

            Na koniec głos zabrał Hubert, przerowdniczący Samorządu Szkolnego, który złożył całej społeczności szkolnej piękne życenia.​​​​​​​

            Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów za tytaniczną pracę w tym roku szkolnym. Przyjmijcie także życzenia wypoczynku, słońca, pogody, wyjazdów, wspaniałych koncertów i wakacyjnego chillu. Bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

          • Turniej Gier Umysłowych Dzień III

            Turniej Gier Umysłowych Dzień III

            Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego znalazło się jeszcze kilkoro chętnych na intelektualną rozrywkę. Dzisiejszy szkolny turniej brydża sportowego odbył się w formule indywidualnej. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Bartek (3a), który powetował sobie drugie miejsce we wtorkowych zmaganiach szachowych. 
            Równolegle do turnieju odbywały się warsztaty dla zupełnie początkujących i tu gratulacje dla klasy 2d, która obok 3a okazała się... najbardziej brydżową klasą w Szkole! Fajnie, że byliście!

            Serdecznie dziękujemy klubowi AZS Uniwersytet Warszawski i Akademia Brydża za zaproszenie, organizację i wsparcie merytoryczne!

            A my dziękujemy za organizację p. Piotrowi Zielińskiemu 
          • Turniej Gier Umysłowych Dzień II

            Turniej Gier Umysłowych Dzień II 

            Wczorajszy dzień szachów uświetniła swoją obecnością zawodowa trenerka  Adrianna Staniszewska, z którą mogliśmy bardzo ciekawie porozmawiać o szachach i nie tylko. Na koniec spotkania nasz absolwent namówił Panią na kilka partii "bulletów". Na filmie akurat ta, w której udało się pokazać, że  Sienkiewicza kończą całkiem dobrzy szachiści

          • Projekt "Widzimy się": część IV

            Ostatni w tym roku szkolnym etap projektu realizowanego w ramach WIE Widzimy się! Tym razem wraz z niezawodną panią Dyrektor Kamilą Miler-Zdanowską przygotowywaliśmy zabawki i pomoce dydaktyczne dla dzieci niewidomych z Lasek. Dziękujemy za ogrom wiedzy i wsparcie metodyczne! roku szkolnym etap projektu realizowanego w ramach WIE Widzimy się! Tym razem wraz z niezawodną panią Dyrektor Kamilą Miler-Zdanowską przygotowywaliśmy zabawki i pomoce dydaktyczne dla dzieci niewidomych z Lasek. Dziękujemy za ogrom wiedzy i wsparcie metodyczne

          • Zakończenie roku szkolnego

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26 czerwca 2026 r. o godz. 8:30 na dziedzińcu szkoły. 

          • Tydzień gier umysłowych - Dzień I

            Tydzień gier umysłowych czas zacząć. Dzień I - planszówki

          • Finał konkursu "Wola w obiektywie"

            W gościnnych prograch Zespołu Szkół Fototechnicznych przy ul. Spokojnej w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród w konkursie Urzędu Dzielnicy Wola "Wola w obiektywie". Konkurs podzielony był na następujące kategorie: 

            • Wola w różnych porach roku,
            • Wola – dzielnica kontrastów,
            • Zielona Wola,
            • Wola nocą,
            • Przemiany Woli,
            • Wola z lotu ptaka.

            Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Gabrysia 1c, Antonina 1d, Julia 1d, Matyna 1d oraz Katarzyna 3c. 

            Gośćmi uroczystej Gali była p. Grazyna Orzechowska-Mikulska zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola oraz p. Małgorzata Maszało-Kulińska Naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Dzielnicy Wola, p. Grażyna Dobrzyńska-Klepacz Dyrektor Zespołu Szkół Fototecznicznych, dyrektorzy wolskich szkół ponadpodstawowych, uczniowie oraz nauczyciele opiekunowie uczestników konkursu.

            Nasze uczennice zostały nagrodzone w nastepujących kategoriach

            Wola: dzielnica kontrastów

            I miejsce - Martyna 1d

            Wyróżnienie: Antonina 1d

            Wyróżnienie: Katarzyna 3c

            Wyróżnienie: Gabriela 1c

            Przemiany Woli

            Wyróżnienie: Katarzyna 1c

            Zielona Wola:

            Wyróżnienie: Julia 1d

            Nagrody otrzymały także opiekunki konkursu: p. Marta Owczarzy oraz p. Agnieszka Straszewska

            W pracach jury brała także udział p. Dyrektor Elżbieta Wysmołek

            Poywżej wszystkie nagrodzone prace naszych uczennic.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Biol-chem szaleje

            Aktywna chemia. 🧪 Dzisiaj uczniowie klasy 1c pod opieką Pań Justyny Rytych i Moniki Szpecht uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Nauk o Żywieniu SGGW. Wiedza utrwalona, doświadczenie zdobyte, chętnie tam wrócimy. 🧪🧪🌡️🔬

          • Sienek w Trójmieście

            Kl.3e do matury ma rok, który bardzo szybko minie. Już teraz przygotowanie treści maturalnych w Muzeum II Wojny Światowej i Europejskim Centrum Solidarności porządkowaliśmy przeplatając rekreacją i zwiedzaniem.

          • Widzimy się! Część III

            Dziś uczestnicy projektu WIE Widzimy się! Uczestniczyli w niezwykłym doświadczeniu, jakim jest Niewidzialna wystawa. Powiemy jedno: to było niebanalne doświadczenie, ciekawe, wzruszające, dające do myślenia. Dziękujemy oprowadzającym, a także Sebastianowi- Odlotowemu Niewidomemu za spotkanie.

          • Sienek na finale "Empatia Support"

            XII Liceum Ogólnokształcące zostało zaproszone do udziału w finale kampanii „Empatia Support”, która polegała na działaniach na rzecz przeciwdziałania hejtowi, cyberprzemocy oraz wspierania zdrowia psychicznego młodych ludzi.

            Klasa 1d wspomagana przez klasę 3b miała okazję obejrzenia poruszającego spektaklu teatru ruchu „Przez Rysy” w reżyserii Łukasza Netera, przygotowany przez młodzież z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Ochota oraz LXIX Liceum Ogólnokształcącego. Następnie wystąpił Adam Jabłonka – mlody talent z Ochoty, który wykonał utwór „Tolerancja” Stanisława Soyki.

            Ostatnim punktem wydarzenia był wykład dr Krystyny Heland-Kurzak z APS, która w naukowy sposób zobrazowała jak hejt, lajki i słowa w sieci wpływają na empatię i emocje. 

            Wydarzenie uświetnione zostało obecnością p. Magdaleny Roguskiej Wiceminister MSWiA, p. Piotra Krasnodęsbskiego (Burmistrz Ochoty), p. Grażyny Orzechowskiej-Mikulskiej (Wiceburmistrz Woli), p. Gabrieli Szustek (Burmistrz Pragi Północ), p. Aleksandra Ferensa (Burmistrz Śródmieścia), Radnych M. St. Warszawy oraz wielu innych znakomitych gości. 

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.

          • Widzimy się: część II

            Druga odsłona naszego projektu  "Widzimy się!" realizowanego w ramach WIE. Tym razem wybraliśmy się do najważniejszego miejsca-podwarszawskich Lasek, gdzie Róża Maria Czacka założyła Towarzystwo Ooieki nad Ociemniałymi. Zwiedziliśmy zakątek pamięci jej poświęcony i wzięliśmy udział w warsztatach "Pogromcy zmierzchu". To był czas intensywnych wrażeń i poznawania wszystkimi zmysłami świata osób niewidomych

            Ośrodek odwiedziła  klasa 1d, wspierana przez 3d oraz p. A. Wróblewska oraz p. A. Straszewska

          • Samuraje z Sienka

            IId z jednodniową wizytą w Lublinie. Była gra miejska na Starym Mieście, portal na Placu Unii Lubelskiej, który pozwala się przenieść m.in do Manilii na Filipinach, wystawa: Czas Samurajów na Lubelskim Zamku, czyli o Japonii w kulturze i historii.

          • Ryga-Talin-Sztokholm-Helsinki, czyli niezapomniana wycieczka do krajów północnej Europy

            Klasy 2a i 2b właśnie wróciły z pięciodniowej przygody ‘Na Promach’, czyli wyprawy na północ Europy. Uczniowie odkrywali uroki Łotwy, Estonii, Finlandii i Szwecji goszcząc w Rydze, Talinie, Sztokholmie i Helsinkach. Uczestnicy wycieczki świetnie bawili się przemierzając Bałtyk promami, a dzięki życzliwości, doskonałej organizacji oraz ogromnej erudycji p. Kasi – pilotce i przewodniczce, wzbogacili swoją wiedzę o kulturze i historii odwiedzanych krajów o niezliczoną ilość informacji, które na pewno pozostaną w ich pamięci na długo. Najlepsza wycieczka ever💕

            (zorganizowana przez wychowawców klasy 2a i 2b)

          • Sienkiewicz naprawdę gotowy na jutro

            W związku ze znalezieniem się w elitarnym gronie 10 najlepszych szkół w Polsce, które są gotowe na jutro - otrzymaliśmy zaproszenie do siedziby Microsoftu, aby wziąć udział w konferencji oraz przyjąć dyplom. 

          • Wygraliśmy!!!

            Uwaga! News dnia 🚨🚨🚨- wiadomość od p. Sylwii Orłowskiej 🚨🚨🚨

            Z ogromną radością ogłaszam, że wygraliśmy XI Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu "Samotność - cóż po ludziach" w kategorii teatr szkolny. Dziękuję Tobie Paweł za współpracę, za burzliwe, ale kreatywne dyskusje i Wam dzieciaki, moi młodzi aktorzy i akustycy, za entuzjazm, cierpliwość i pomysłowość, za godziny prób, z których zawsze rodziło się coś pięknego, oraz za nasz wspólny, szczególnie dla mnie cenny, spędzony czas. Napisaliśmy piękną historię, która wzruszyła wielu ludzi i to jest wspaniałe.

            Gratulujemy Gabrysi Czarneckiej z klasy 3d, która otrzymała nagrodę indywidualną.

            Gratuluję wszystkim młodym aktorom, którzy dziś cały dzień pracowali nad etiudami. To były poruszające obrazy.

            🎭🏆

            A my że strony szkoły serdecznie gratulujemy wytrwałości, kreatywności, zaangażowanie i talentu 👏👏👏

          • Heńka gra w Teatrze Polskim

            Przedstawienie "Chciałbym być bocianem" naszej szkolnej grupy Heńka na deskach Teatru Polskiego! Wielkie brawa dla Zuzi, Magdy, Oliwii, Gabrysi, Agaty, Huberta, Eryka I Sandro oraz p. S. Orłowskiej oraz p. P. Szczęsnego. 

          • Debata w języku angielskim

            Nie ma dnia, żebyśmy nie tęsknili za debatami oksfordzkim..

            Z  tej tęsknoty zrodziła się idea przeprowadzenia debaty w języku angielskim. W związku z tym, dzisiaj odwiedziła nas ekipa z zatrzyjaźnionwgo II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

            Naszą szkołę godnie reprezentowali: Sylwia 3b, Antoni 3b, Piotr 3d oraz Szymon 1d. 

            Debata pt "Młodzi ludzie mają moralny obowiązek pozostać w kraju po ukończeniu studiów, aby wspierać rozwój gospodarczy swojego kraju" przebiegala we wspaniałej atmosferze. 

            Dziękujemy całej drużynie II LO oraz ich opiekunce p. Agacie, a także Hanii z 3e oraz p. Skoczeń za sędziowanie i naszej cudnej publiczności za ciekawe pytania. Specjalne podziękowania wędrują dla p. J. Rytych za pomoc w organizacji całego wydarzenia. 

            We wrześniu rewanż w Tomaszowie.

            Dziękujemy: A. Straszewska I M. Kadej

          • Przed spektaklem

            "Heńka" dziś od 07.00 na próbie w Teatrze Polskim. Gramy dziś o 15. Zapraszamy!

    • Kontakt

      • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
      • ul. Sienna 53
        00-820 Warszawa
        Poland
      • (22) 620 82 60,
        (22) 620 47 74
      • (22) 620 47 74
      • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line