Wycieczka do Pragi była mniej deszczowa niż Skandynawia, co pozwoliło w pełni docenić uroki rezerwatu w Skalnym Mieście, przepięknej Pragi wraz ze średniowiecznym Wyszehradem, z którego roztacza się przepiękny widok na Hradczany i całe miasto. Opiekunami na wycieczce byli p. M. Owczarzy, p. E. Skoczeń, p. A. Sajdak oraz p. W. Pietrzykowski.
Aktualności
Dania i Szwecja, dzień 4
9Legoland. Mimo deszczu, często ulewnego, bawiliśmy się świetnie. Wycieczkę zorganizowała p. A. Straszewska, a opiekę sprawowały p. S. Orłowska, p. E. Szyk i p. M. Stroińska. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!
Forum Klimatyczne
W dniu 27 września 2024 r. uczniowie klasy 3C uczestniczyli w Forum Warszawskiej Akademii Klimatu, które odbyło się w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po obejrzeniu filmów dotyczących zagadnień nadmiernej konsumpcji rzeczy uczniowie uczestniczyli w dyskusji poświęconej konsumpcjonizmowi i jego wpływie na środowisko naturalne i życie człowieka. Po przerwie zażarcie walczyli w quizie, wchodząc do grupy zwycięzców. Gratulujemy szerokiej wiedzy na temat zagrożeń ekologicznych!
Dania i Szwecja, dzień 3
27Dania i Szwecja, dzień 3: Nie będziemy ukrywać, że padało. Zaczęliśmy od przeprawy przez najpiękniejszy most Europy, Oresund Bridge do szwedzkiego Malmö 🇸🇪 Zwiedziliśmy tamtejszy zamek, w którym mieści się także mini akwarium oraz galeria sztuki zarówno współczesnej, jak i skandynawskiej. Liczyliśmy piętra w najwyższym budynku Szwecji Turning Torso, zakupiliśmy szwedzkie przysmaki, a następnie ruszyliśmy w drogę do Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde 🇩🇰, pierwszej stolicy Danii. Mokrzy, ale najedzeni cynamonkami 🍪
Dania i Szwecja, dzień 2
39Dania, dzień 2. Dzisiaj wizytowaliśmy Elsynor, Zamek Hamleta, czyli twierdzę Kronborg. Oprócz zwiedzania ze wspaniałym przewodnikiem, mieliśmy także zajęcia z interpretacji Hamleta, a Jagoda i Igor recytowali monolog 'Być, albo nie być'. Niektórzy zostali także zakuci w dyby, inni wybrali hobby horsa, a jeszcze inni chodziłi na szczudłach. Po zamku przyszedł czas na Muzeum Sztuki Nowoczesnej Louisiana, w którym wiszą dzieła Picassa, Bacona i Warhola. Pogoda dopisała, a dzień uważamy za wspaniałyDzisiaj wizytowaliśmy Elsynor, Zamek Hamleta, czyli twierdzę Kronborg. Oprócz zwiedzania ze wspaniałym przewodnikiem, mieliśmy także zajęcia z interpretacji Hamleta, a Jagoda i Igor recytowali monolog 'Być, albo nie być'. Niektórzy zostali także zakuci w dyby, inni wybrali hobby horda, a jeszcze inni chodziłi na szczudlach. Po zamku przyszedł czas na Muzeum Sztuki Nowoczesnej Louisiana, w którym wiszą dzieła Picassa, Bacona i Warhola. Pogoda dopisała, a dzień uważamy za wspaniały .
Dania i Szwecja, dzień 1
18Pozdrawiamy z deszczowej Kopenhagi. Wyprawę zaczęliśmy od obowiązkowych odwiedzin u Małej Syrenki. Następnie odwiedziliśmy przepiękny zamek Rosenborg, najważniejszą zabytkową budowlę Danii. Po kultowym duńskim lunchowym hotdogu udaliśmy się na Rundertaam, najstarsze obserwatorium astronomiczne w Europie. Zakończyliśmy dzień rejsem z urokliwego Nyhavn. Czy przeszkadzał nam deszcz? Duńczycy mawiają, że nie ma złej pogody, jest tylko źle ubranie, więc przeżyliśmy całkiem dobrze.
Festiwal Nauki w MCB UKSW
Data publikacji: 2024-09-24
Dzisiaj klasa 3a pod opieką Piotra Jóźwika i Marcina Janeckiego udała się do Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziekanowie Leśnym. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach odbywającego się 28. Festiwalu Nauki w Warszawie.
Ta działająca od niedawna instytucja naukowa, została założona przede wszystkim z myślą podjęcia działań badawczych i rozwojowych w wybranych obszarach. Działalność MCB charakteryzuje interdyscyplinarność tematyczna i transdyscyplinarność metodologiczna. Trwająca globalna transformacja cyfrowa doprowadziła w ostatnich latach do szerokiego zrozumienia, że jest to największa w historii rewolucja cywilizacyjna. Fundamentalne zmiany obejmują nie tylko sferę technologii gospodarki, ale ogarniają również warstwę społeczną, wywierając wpływ na każdego człowieka z osobna, na całe społeczności lokalne i narodowe, a także na kształt funkcjonowania świata. Są to przemiany, które wymagają szerokiego zaangażowania nauki i edukacji. Podstawą jest szeroko rozumiane analizowanie danych, począwszy od zbierania wszelkich informacji aż po dedukcję i wnioskowanie, niemal w każdej dyscyplinie naukowej, poprzez nauki ścisłe, przyrodnicze i społeczne.
Po krótkim wykładzie, zwiedziliśmy laboratoria, w których prowadzone są: technologiczna obróbka metali, skanowanie i fotografowanie o wysokich wartościach rentgenowskich, obserwacja pod mikroskopami elektronowymi struktur próbek materiałów, czy profesjonalna drukarnia ruchomych urządzeń, części i elementów 3D m.in. dla potrzeb przemysłu, medycyny i archeologii.
Młodzież wróciła zadowolona, pełna wrażeń i z bogatą wiedzą. Przez pracowników obiektu zostaliśmy przyjęci z olbrzymią życzliwością. Serdecznie dziękujemy za gościnę.
Nasi eksperci w "Czwórce"
Wczoraj, tj. 19.09.24 w audycji Otwarte Studio Czwórki udział wzięli Wiktor oraz Natalia. Nasi uczniowie przysłuchiwali się panelowi "Młodzi dla klimatu - moda czy misja?". Otwarte Studio Czwórki prowadzą p. Maria Hoppe oraz p. Jakub Jamrozek. Serdecznie dziękujemy p. Redaktor Zofii Montowskiej za zaproszenie.
W Pałacu Saskim
Ścieżka edukacyjna - podziemia Pałacu Saskiego. Klasa 2e podczas spotkania z przewodnikiem wprowadzającym uczniów w historię Pałacu i tajniki prac konserwatorskich.
Wycieczkę zorganizował p. W. Pietrzykowski
Sprzątanie świata 2024
Jak co roku, 4d wraz z wychowawczynią, p. A. Straszewską sprzątała świat. W tym roku znaleźliśmy też rannego nietoperza, którego po szybkiej akcji zabezpieczyliśmy i wezwaliśmy Ekopatrol. Pamiętajcie, że warto pomagać. Nie przechodźcie obojętnie zarówno obok rannych zwierząt, jak i śmieci.
Malowniczy Płock
Malowniczy Płock i Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zdobyte przez klasę 2e. Odkrywamy piękno Mazowsza, aktywnie uczymy się historii, spędzamy czas razem.
Na wycieczce klasą opiekowali się p. Wojtek Pietrzykowski i p. Anna Opolska- Waszkiewicz
Normandia, dzień 4
7Normandia, Dzień 4: Giverny i Auvers sur Oise
Dzień czwarty projektu poświęcony był wielkim osobowościom artystycznym. Odwiedziliśmy zatopiony w kwiatach dom Moneta. To w tym ogrodzie powstawały liczne obrazy malarza, m.in. słynne "Nenufary". Jeśli ogladliscie najnowszy sezon Emily in Paris, to ogród ten pojawił się również tam. Drugim punktem była tawerna i pokój na poddaszu, w którym mieszkał przez 70 ostatnich dni swego życia Wincent van Gogh. Tu , na lokalnym cmentarzu, został pochowany wraz z bratem
85.rocznica sowieckiej agresji na Polskę
W Uroczystości upamiętniającej 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę Poczet Sztandarowy Szkoły reprezentował całą społeczność naszego Liceum pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.
Normandia, Dzień 3
20Normandia, Dzień 3, opactwo Mont Saint-Michel
Trzeci dzień był ...nieziemski! Wędrówka drogą pielgrzymią i mostem przez groblę do średniowiecznego opactwa na wszystkich zrobiła wrażenie. A widoki z tarasów widokowych...sami zobaczcie. Jeśli ktoś twierdzi, ze szkolne wycieczki są nudne i nieinstagramowe - myli się.
Spotkanie z Ambasadorem Olimpiady
Z wizytą do naszej szkoły przybył dzisiaj Pan Bartosz - Ambasador Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Podczas spotkania zdobywca Srebrnego Wilka opowiedział uczniom nie tylko o tym czym są projekty społeczne i dlaczego warto się angażować w ich realizację, ale przede wszystkim zachęcał słuchaczy do podjęcia wyzwania udziału w Olimpiadzie ZwzT - jedynej w Polsce olimpiadzie z wiedzy praktycznej. Uczniowie poznali poszczególne etapy Olimpiady, usłyszeli szereg praktycznych wskazówek i przede wszystkim dowiedzieli się dlaczego realizacja własnego projektu to wspaniała przygoda.
Gorąco zachęcam Was wszystkich do udziału w tegorocznej XI edycji :-)
Małgosia Dziubińska - szkolny opiekun projektów ZwzT
Normandia, dzień 1
2Normandia, Dzień 1
Wraz z początkiem roku szkolnego ruszył pierwszy projekt wyjazdowy "Kamień- światło- historia" adresowany do klas humanistycznych i sympatyków. Czekała na nas odległa Normandia. Pierwszy dzień poświęcony był gotyckim katedrom i postaci Joanny d'Arc. Zobaczyliśmy Amiens i Rouen.
Opiekę w Normandii sprawowały ukochane panie Wróblewska, Dąbrowska i Madame Szeloch
Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej
33Ślubowanie część oficjalna: Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uroczyste ślubowanie klas I odbywa się w miejscu urodzenia naszego patrona, Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Część oficjalną rozpoczyna przemówienie p. Dyrektor XII LO, następnie p. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej, oraz p. Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza. Pierwszoklasiści dokonują następnie uroczystego ślubowania, a w dalszej kolejności otrzymują także przypinki z logo szkoły oraz wpisują się do księgi pamiątkowej. Wtedy właśnie stają się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.
Ślubowanie cześć nieoficjalna: Otrzęsiny to kolejna ważna tradycja XII LO. Klasy pierwsze startują w różnych konkurencjach. Dziękujemy dziewczynom z Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie konkursów. Każda klasa musiała przygotować własną piosenkę, wziąć udział w meczu przerzucania balona z wodą między prześcieradłami, kalamburach, czy przeciąganiu liny. W tej ostatniej konkurencji niepokonani od lat są nauczyciele z p. Dyrektor na czele. Na koniec odtańczono wspólnie Belgijkę. Najlepszą klasą okazała się ID. Ostatnim punktwm uroczystości jest wejście na kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei. Każdy kto dotknie nosa figury Sienkiewicza zapewnia sobie szczęście j pomyślność na maturze. Mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie.
Za wspaniałe foty dziękujemy Oldze z 4D.
W Ogrodzie Sprawiedliwych
1ID i IIA w Ogrodzie Sprawiedliwych, gdzie poraz 10 wmurowano kamienie dla ludzi, którzy w swoim życiu kierowali się dobrem, wrażliwością i szacunkiem do drugiego człowieka.
Opiekę podczas wyjścia sprawowały p.E. Homa i p. E. Skoczeń
Godziny pracy szkolnych specjalistów: psycholog i pedagog
Po więcej informacji dotyczących pracy psychologa i pedagoga oraz ogłoszenia zapraszamy do zakładki: Szkoła - W szkole - Psycholog/Pedagog
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie