OMimo, że wakacje w zasadzie dopiero się rozpoczęły, wybiegamy już trochę do przodu, aby poinformować Państwa, że pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym z uwagi na wycieczkę, odbędzie się wyjątkowo w pierwszym tygodniu września, a dokładnie 4 września 2024 r. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu od godziny 17:00. Zebrania jak zawsze odbędą się w dwóch turach o 17:00 (klasy 1, 3 4) i 17:30 (klasy 2 oraz 4C). Do zobaczenia we wrześniu!
Aktualności
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
47Uczymy się nie dla ocen, ale dla wiedzy - wtedy mamy największą satysfakcję z własnej edukacji. Jednak każdy, nawet najbardziej wytrwały uczeń musi kiedyś odpocząć. Dzisiaj najprzyjemniejszy dzień roku szkolnego, czyli jego uroczyste zakończenie. Zapraszamy na krótką relację z pożegnania uczniów i rozdania nagród. Wydarzenie rozpoczęła od pięknej przemowy p. Dyrektor Elżbieta Wysmołek, która odczytała list gratulacyjny od Burmistrza Woli, p. K. Strzałkowskiego, oraz wręczyła nagrody i dyplomy uczniom ze świadectwami z czerwonym paskiem, oraz tym, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,00.
Oprócz tego swoje nagrody wręczyli wychowawcy każdej klasy, nauczyciele WF-u za dzielnicowe zawody pływackie, w których nasza szkoła zajęła II miejsce. Wyróżnienia i podziękowania otrzymali także: Samorząd szkolny, Szkolne Koło Wolontariatu, zespół zajmujący się nagłośnieniem, uczestnicy Tygodnia Gier Umysłowych (w tym zadymiarze za turniej Brawl Stars), aktorzy z Koła Teatralnego, laureaci konkursu j. angielskiego FOX, nasi radni Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wola, mole książkowe ze Szkolnego Koła Czytelniczego, uczniowie klasy 3D za wspaniały film “Otwieranie ciszy”, który powstał jako część projektu Muzeum Getta Warszawskiego, Tomasz z 3D za wysokie wyniki w olimpiadach z WOS-u.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów za tytaniczną pracę w tym roku szkolnym. Przyjmijcie także życzenia wypoczynku, słońca, pogody, wyjazdów, wspaniałych koncertów i wakacyjnego chillu. Do zobaczenia we wrześniu!
Film OTWIERANIE CISZY
Już jest!!! Film zrealizowany przez uczniów naszej szkoły w ramach edukacyjnego projektu Muzeum Getta Warszawskiego zatytułowanego "Otwieranie ciszy". Dziękujemy Pani dr Wiesławie Młynarczyk za opiekę i koordynację działań. Mamy nadzieję, że dzięki tej kilkunastominutowej produkcji inaczej spojrzycie na budynek naszego liceum.
Zapraszamy!
Link:
Klub Książki rekomenduje
Na reszcie wakacje - czas wypoczynku, wyjazdów i... nieskrępowanej obowiązkami szkolnymi lektury! Cóż może być przyjemniejszego niż czytanie książki, której akcja rozgrywa się w odwiedzanym przez nas regionie? Mamy dla Was kilka propozycji na uatrakcyjnienie wakacyjnych wyjazdów. Od września zapraszamy do dołączenia do Szkolnego Klubu Książki
Wyrazy uznania dla Wolontariatu
2Przed końcem roku chcielibyśmy docenić jeszcze naszych wspaniałych wolontariuszy ze szkółnego koła wolontariatu, którzy wykonali wspaniałą pracę. 17 czerwca brali udział w gali Ośmiu Wspaniałych, a przed końcem roku zdążyli jeszcze zebrać nakrętki. Dziekujemy Wam i opiekunce samorządu p. Małgosi Stroińskiej
Zakończenie roku szkolnego
Przypominamy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I-III odbędzie się jutro, tj. 21.06.24 o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły
Tydzień gier umysłowych dzień 3
2Dzisiaj, w ostatnim dniu naszego tygodnia gier, królowały planszówki. Jakie? Zobaczcie na zdjęciach. Dziękujemy wszystkim, którzy wpadli pograć z nami, a najmocniej dziękujemy absolwentom i zapraszamy ponownie za rok.
Trochę teatru
5Teatr w klasie w przedostatni dzień roku szkolnego? A dlaczego nie. "Heńka" zagrała "Faustynę". Przedstawienie w reżyserii Pani Sylwii Orłowskiej, z udziałem uczniów klas pierwszych -Scena Heńka- dostarczył sporo emocji.
Mamy nadzieję, że wszystkim, którzy przyszli, podobała się gra młodych aktorów. Od września zaczynamy pracę z nowym tekstem. Jeśli ktoś chce do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy.
Wybory książek
9W ramach działań projektowych w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w czerwcu, biblioteka zorganizowała, we współpracy z klasą 3d pod opieką pani Agnieszki Straszewskiej oraz samorządem szkolnym, Ogólnopolskie Wybory Książek. Głosowanie poprzedzone było wystawą plakatów prezentujących ulubione książki uczniów. Młodzież głosowała na wybrane przez siebie lektury. Zliczone głosy stworzyły ranking ulubionych książek uczniów naszej szkoły. W głosowaniu wzięło udział 78 uczniów, oddano głosy na 130 pozycji. Trzy pierwsze miejsca zajęły:
1. Rodzina Monet, W. Marczak - 10 wyborów.
2. Wiedźmin. Saga, A. Sapkowski - 8 wyborów.
3. Igrzyska śmierci. Wszystkie części, S. Collins - 6 wyborów.
Wyniki Wyborów przekazano do organizatora głównego (redakcja "Biblioteki
w Szkole")Na podstawie zsumowanych wyników Wyborów Ogólnopolskich w poszczególnych placówkach zostanie sporządzony wykaz ogólnopolski, który zostanie przekazany do instytucji, organizacji i mediów zainteresowanych czytelnictwem.
Tydzień gier umysłowych Dzień 3
4Tydzień Gier Umysłowych, Dzień 3: W dzisiejszym turnieju brydżowym rozegraliśmy rekordową jak na sienkiewiczowskie zmagania liczbę rozdań (ile, to zostanie naszą tajemnicą 😅). Na finiszu najlepsi okazali się weterani szkolnych zmagań:III miejsce - Małgorzata (4a) i Adam (matura 2020r.),II miejsce - Szymon (3a) i Vladislav (3a), a na I miejscu, po raz kolejny - pani profesor Orłowska i Jan (4a).
Gratulujemy zwycięzcom!
Jutro, zapraszamy na planszówki
Tydzień gier umysłowych: dzień 2
6Tydzień gier umysłowych dzień 2. W dzisiejszych zmaganiach szachowych wzięli udział nie tylko nasi uczniowie, ale także nasi absolwenci. Na zdjęciu nr 1 uczestnicy finału turnieju indywidualnego dumnie pozują z dyplomami i p. Piotrem Zielińskim, mastermindem całego turnieju.
Jutro (środa) od rana zapraszamy na warsztaty od zera do mistrza brydża, a następnie na turniej brydża sportowego. Niech wygra najlepszy, ale uwaga - w turnieju weźmie udział nasza wicemistrzyni Polski nauczycieli p. S. Orłowska 😎🏆 także będzie ciężko.
Zwyciężyli tegoroczni absolwenci Dominik i Tymon pokonując w emocjonującym finale Szymona i Ryszarda z 2b. Dodatkowy turniej indywidualny wygrał absolwent z roku 2020 Adam a podium uzupełnili Wojciech i Jacek z 1a.
Niebieska skrzyneczka w naszej szkole
Wzięliśmy udział w konferencji dotyczącej Niebieskiej skrzyneczki Co to takiego?
Pomoc dzieciom i młodzieży – projekt „Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży”Celem projektu „Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży” jest poprawa dostępu do wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego. W ramach projektu w szkołach umieszczane są specjalne niebieskie skrzynki, do których uczniowie mogą anonimowo wrzucać wiadomości z prośbą o pomoc lub informować o problemach, zarówno swoich, jak i tych zauważonych u rówieśników. Inicjatywa zapewnia młodzieży bezpieczne miejsce do wyrażania swoich obaw i problemów, zwiększa świadomość na temat zdrowia psychicznego i edukuje zarówno uczniów, jak i kadrę pedagogiczną.
W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Biura Rzeczniczka Praw Dziecka oraz fundacji GrowSpace, OFF School, Dajemy Dzieciom Siłę i Girls Future Ready.Projekt realizowany jest przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego i władze województwa mazowieckiego.
https://www.gov.pl/web/edukacja/pomoc-dzieciom-i-mlodziezy--projekt-niebieska-skrzyneczka-zdrowia-psychicznego-dzieci-i-mlodziezy
2b gotuje
4Kulinarna Podróż do Włoch
Profil mat-geo-ang to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale również nauka z zastosowaniem empirycznych metod badawczych, takich jak na przykład warsztaty kulinarne. Podczas tych ostatnich klasa 2b przygotowywała dania kuchni włoskiej pod okiem profesjonalistów z Cook Story. Odkrywając sekrety Italii, uczniowie przepysznie się bawili.
Wycieczkę zorganizowała p. M. Dziubińska, a opiekę sprawowała p. M. Dziarkowska
Utrwalamy piękne widoki, czyli 1e maluje
Rok szkolny mija, ale na obrazie staramy się uchwycić to co najpiękniejsze. Uczniowie liceum spróbowali swoich sił w malarstwie pejzażowym. Pod okiem doświadczonego artysty Michała Nowaka tworzyliśmy własne dzieła na klasycznym podobraziu malarskim. Projekt realizowany jest w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
I turniej Brawl Stars
10Dziękujemy za udział wszystkim drużynom, które wzięły dziś udział w I turnieju Brawl Stars. Po emocjonującej walce podmium wygląda następująco
III miejsce 🥉 Edgar i przyjaciele (klasa 2a)
II miejsce 🥈OON (klasa 2e)
I miejsce 🥇Młoty Franka (klasa 1e)
Dziękujemy za prowadzenie i przygotowanie klasie 2a i p. P. Zielińskiemu i p. A. Straszewskiej
XII LO na obchodach w Polin
Dnia 13 czerwca nasza społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach 50 rocznicy śmierci Jana Żabińskiego, niezwykłego dyrektora warszawskiego ZOO, który w czasach wojennych wraz ze swoją małżonką Antoniną udzielał schronienia potrzebującym Żydom. Uroczystości zorganizowanej przez Fundację Żabińskich we współpracy z Fundacją Ogród Sprawiedliwych i z Muzeum Polin towarzyszyła projekcja filmu „AZYL”. Zapewne każdy z nas na warszawskie ZOO spojrzy teraz z innej perspektywy.
Nabór na stypendia edukacyjne
Przekazujemy informacje dotyczące stypendiów edukacyjnych, którą otrzymaliśmy od Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola
Szanowni Państwo,
Zbliża się nabór wniosków o stypendia edukacyjne m.st. Warszawy na rok szkolny 2024/2025.
Rekrutacja rozpocznie się w dniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, tj. 21 czerwca br.
Pełna oferta stołecznych stypendiów, wraz ze szczegółowymi informacjami, dostępna jest w jednym miejscu - pod adresem: um.warszawa.pl/stypendia
Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium:stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II - dotyczą uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów, którzy mimo trudnych warunków materialnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne.
Operatorem stypendiów jest samorządowa instytucja kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II;stypendia m.st. Warszawy SAPERE AUSO, adresowane są do najzdolniejszych uczniów uczęszczających do publicznych lub niepublicznych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży na terenie m.st. Warszawy. Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnopolską ofertą stypendialną, np.:- Program Zdolni Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci;- wyszukiwarka stypendialna: mojestypendium.pl.
Tajemnice Łazienek Królewskich
W czasie Święta szkoły (tak, tego w październiku), 2c wygrała wielki konkurs wiedzy ogólnej, organizowany przez p. Straszewską. Przyszedł czas na odbiór nagrody była nią wycieczka z oprowadzaniem po osiedlu domków fińskich w Jazdowie (gdzie udało nam się nawet zwiedzić domki od środka) oraz zgłębieniem tajemnic Łazienek Królewskich.
Wycieczkę zorganizowała p. A. Straszewska, a opiekę sprawowała p. M. Owczarzy.
Zawody wioślarskie
W dniu 12.06 reprezentacja szkoły wzięła udział w Międzyszkolnych Halowych Regatach na ergometrach wioślarskich o Puchar Dyrektora XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego.Gratulacje za poprawę wyniku z poprzedniego roku!Opiekę na zawodnikami sprawował p. P. Rogowski
Biol-chem znowu na SGGW
27Klasa 2C biologiczno-chemiczna na warsztatach chemicznych pt: "Alkacymetria - miareczkowanie" w ramach otwartych laboratoriów SGGW.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie