• 31. Finał WOŚP

Kilka migawek z wczorajszego, 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz sztab nr 3386 zebrał ponad 86 tysięcy, co przebija ubiegłoroczną kwotę. Dziękujemy wolontariuszom za mega profesjonalizm, energię i zapał oraz p. Małgosi Stroińskiej i całemu sztabowi, z jego szefem Mateuszem na czele za organizację. Graliśmy z WOŚP już po raz 9!

• Licytacja WOŚP

Za nami licytacja WOŚP, dzięki Wam uzbieraliśmy 3490 zł. Wśród wylicytowanych fantów, oprócz gadżetów WOŚP, były takie rarytasy jak: wycieczki od nauczycieli, nauka salsy, ręcznie robione przedmioty, turniej planszówek, czy gra w squasha. Dziękujemy Michałowi Brzozowskiemu z 4d za mistrzowskie prowadzenie licytacji.

• Finałowa debata

Sezon tegorocznych debat sienkiewiczowskich dobiegł końca. W finałowej debacie 1d (Propozycja) dyskutowała z 1c (Opozycja) na temat "Czy Polska powinna inwestować w energię atomową?". Tytuł najlepszych dyskutantów uzyskała Opozycja.  Obie klasy będą organizować przyszłoroczne debaty.  Dziękujemy p. Kadejowi za ten cykl, komisji, czyli 2c i 2d za sędziowanie, oraz marszałkowi Andrzejowi, a także Wiktorowi za mega profejsonalne szefowanie komisji.

• "Ośmiu ..." w II etapie konkursu STEM PW

Data publikacji: 2023-01-16

W ostatnią sobotę, 14 stycznia 2023 r. odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu STEM PW obejmujący trzy przedmioty ścisłe: matematykę, fizykę i informatykę.

Po zmaganiach szkolnych w połowie października 2022 r. aż 8 uczniów naszej szkoły z klas matematyczno-fizyczno-informatycznych zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego rozgrywanego w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Tym samym nasi uczniowie znaleźli się w gronie licznie reprezentowanych renomowanych szkół warszawskich oraz z województw pomorskiego i mazowieckiego. To duży sukces zważywszy, że w I etapie (szkolnym) rozwiązywali niełatwy test, w którym jedna błędna odpowiedź powodowała utratę punktów.

Tym razem, podczas 2,5-godzinych zawodów, mieli do rozwiązania 3 zadania z dość długą treścią: jedno teoretyczne z algorytmiki oraz dwa praktyczne przy użyciu komputera z wykorzystaniem kompilatora wybranego języka programowania (C++, Python) i arkusza kalkulacyjnego (Excel). Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników.

W czasie konkursu nauczyciele i opiekunowie młodzieży uczestniczyli w wykładzie pt.: "STEAM - mikrokontrolery, roboty i sztuczna inteligencja nie tylko w szkole".

Po zakończeniu wszyscy mogli udać się na zawsze pyszny obiad serwowany w Centralnej Stołówce Politechniki Warszawskiej.

• Szkolimy się

W piątek 13-tego, mamy dobre wieści: drodzy uczniowie, możecie czuć się bezpiecznie - zaktualizowaliśmy naszą wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy - w tym umiejętności używania defibrylatora AED, który przypomniamy, na wszelki wypadek,  znajduje się na II piętrze, przy wejściu do pokoju nauczycielskiego.