Wczoraj w XII LO odbyły się warsztaty dla 4-klasistów. Ich celem była promocja zawodu policjanta.
Aktualności
Biblioteka zaprasza w marcu
Biblioteka zaprasza do zaczytania się na wiosnę
1. ”Fourth Wing” Yarros Rebecca
Mamy tutaj fantasy świat, w którym można zostać jeźdźcami smoków. Ale najpierw trzeba przetrwać w niebezpiecznej rywalizacji wraz z innymi. Zginąć jest łatwo i trzeba być bardzo zaradnym, aby przetrwać. Autorka pokazuje nam jak wytresować smoka. Jednak to smok musi ciebie wybrać w pierwszej kolejności i musisz się postarać, aby się tak stało, żeby przetrwać. Mamy tu motywy enemies to lovers, academic rivals, i forced proximity.
2. "Niespokojni ludzie" Backman Fredrik
Zakręcona komedia o dramacie zakładników pojmanych w trakcie oglądania mieszkania na sprzedaż. Kiedy po nieudanym napadzie na bank zamaskowana jednostka z bronią w ręku wbiega do wystawionego na sprzedaż mieszkania, z przerażeniem odkrywa, że właśnie przez przypadek wydłużyła listę swoich przewinień o wzięcie zakładników. I to, jak się szybko okazuje, najgorszych zakładników, jakich świat widział.To historia o ludziach, którzy nie zawsze wiedzą, co robią, ale robią to z pełnym przekonaniem. Pełna humoru, ciętych ripost i ciepłego spojrzenia na to, że wszyscy jesteśmy trochę idiotami :)
3. „You’d Be Home Now” Kathleen Glasgow
Opowieść o Emmy – dziewczynie, która całe życie była „tą grzeczną” i „tą niewidzialną”, dopóki wszystko się nie rozsypało. Konsekwencje uzależnienia Joeyego - jej starszego brata, ćpuna, są tragiczne – powodują wypadek samochodowy, w którym ginie Candy MontClaire. Życie rodzeństwa wywraca się do góry nogami… To historia o ciężarze odpowiedzialności, ukrytym bólu i próbie ratowania tych, których kochamy, nawet jeśli sami nie chcą być uratowani. Glasgow brutalnie szczerze pokazuje, jak uzależnienia niszczą nie tylko osobę, która w nie wpada, ale i całą rodzinę.
4. ”The Inheritance Games’’ Barnes Jennifer Lynn
Avery jest przeciętną nastolatką. O ile przeciętną nastolatką można nazwać dziewczynę, która z dnia na dzień dziedziczy spadek po miliarderze. Nie jest jednak to takie proste, bo Avery musi spełnić pewne warunki nieżyjącego już miliardera, przeżyć mordercze spojrzenia reszty rodziny i znaleźć odpowiedź na pytanie: Dlaczego właśnie ona?
5. „Apartament w Paryżu” Guillaume Musso
Wciągający thriller pełen tajemnic i zbrodni. Była policjantka Madeline i pisarz Gaspard przypadkiem trafiają do apartamentu zmarłego malarza Seana Lorenza, którego ostatnie obrazy mogą skrywać klucz do mrocznej zagadki. Śledztwo prowadzi ich do niepokojących sekretów świata sztuki i brutalnych zbrodni. Musso buduje napięcie, odsłaniając kolejne warstwy intrygi, gdzie obsesja, przeszłość i niebezpieczne tajemnice splatają się w jedno.
6. „Cinder” Meyer Marissa
Kopciuszek, który zamiast pantofelka gubi całą stopę? „Cinder" to nie jest żadnej banalny retelling o Kopciuszku. Autorka stworzyła mocno futurystyczny świat, który wciąga nas bez reszty. Może się wydawać, że fabuła nie może być ciekawa z racji, że jest to historia wzorowana na Kopciuszku. Nic bardziej mylnego! Przez to, że autorka wprowadziła tyle futuryzmu, mamy wrażenie, że czytamy zupełnie inną opowieść. Wątek romantyczny jest subtelny. Nie przyćmiewa on historii, a stanowi bardzo miły dodatek. (Druga część „Scarlet” jest dostępna w bibliotece.)
7. „11 papierowych serc” Kelsey Hartwell
Na wskutek wypadku samochodowego Ella nie pamięta 11 tygodni ze swojego życia. Jej znajomi i rodzina twierdzą, że przez ten czas się uczyła by dostać się na wymarzone studia. Ale jeśli faktycznie tak było.. dlaczego Ella w ciągu tych 11 tygodni umieściła w swojej skrytce parę nietypowych rzeczy? „11 papierowych serc" Kelsey Hartwell jest książką która chwyta za serce. Wraz z główną bohaterką staramy się odtworzyć jej przeszłość, krok po kroku. Zmieniamy się, uczymy, zakochujemy czy zaprzyjaźniamy. Poznajemy się z bohaterką od nowa.
8. „Naznaczeni śmiercią” Veronica Roth
Veronica Roth kreśli mroczny, pełen intryg świat, w którym losy Cyry i Akosa splatają się wbrew ich woli. Ona – narzędzie w rękach tyrana, on – chłopak z wrogiego ludu, który może odmienić jej życie. W świecie, gdzie przeznaczenie jest nieuniknione, rodzi się pytanie: czy można je pokonać? Autorka przenosi nas do galaktyki, w której każdy posiada unikalny dar losu. Cyra jest narzędziem tortur, a Akos ma zdolność neutralizowania mocy innych.
9. „My Beloved Monster” Marta Łabęcka
Jedyna osoba przy której faktycznie czujesz, że żyjesz popełnia samobójstwo i zabija waszych przyjaciół. Wszyscy zwrócili się przeciw tobie, zostajesz sama, oskarżona o współpracę z „mordercą”. Z każdym rozdziałem odkrywamy tajemnice skrywane przez grupkę przyjaciół. Wydawałoby się, że najpopularniejsze dzieciaki w liceum są idealne i bez skazy, ale czy taka jest prawda?
10. „Czerwień rubinu” Kerstin Gier
Porywająca opowieść o podróżach w czasie, rodzinnych sekretach i miłości, która przekracza granice epok. Gwen, zwyczajna nastolatka, nagle odkrywa, że odziedziczyła niezwykły dar – umiejętność przenoszenia się w czasie. Wciągnięta w tajemnicze stowarzyszenie Strażników, musi odnaleźć się w świecie spisków i zagadek przeszłości. Towarzyszy jej arogancki, ale intrygujący Gideon, z którym łączy ją coś więcej, niż początkowo sądzi.
Przeczytały i polecają Łucja i Natalka z 3A :)
Rekrutacja przypomnienie
Odpowiadając na Państwa liczne pytania uprzejmie przypominamy, że
23 kwietnia 2025 r. o godzinie 18:00 zapraszamy kandydatów i rodziców na Dzień Otwarty Liceum. W tym dniu planowane jest spotkanie z Dyrekcją i porozmawianie z Nauczycielami oraz Uczniami. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji do szkoły.
W sprawie wszystkich pytań odsyłamy do zakładki "Rekrutacja"
JESTEŚMY W FINALE KONKURSU STEM PW
Data publikacji: 2025-02-28
Trzech uczniów z klas 3a (Tymon Wegner) oraz 4a (Oskar Kocewiak i Julian Wójcik) zakwalifikowało się do III etapu V edycji Ogólnopolskiego Konkursu STEM PW. Po ciężkich zawodach, we wcześniejszych etapach, dotarliśmy do ścisłego finału plasując się wśród najlepszych 29 uczestników.
Z wielkimi gratulacjami, życzymy jeszcze większego sukcesu w tej edycji zmagań o indeksy Politechniki Warszawskiej.
Etap Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości
Data publikacji: 2025-02-28
Z dumą informujemy, że uczeń klasy 2b – Piotr Wołczyński zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Opiekunem ucznia jest p. Izabella Jarząbek. Gratulujemy!
3e też jeździ na łyżwach
W dniu 18.02 klasa 3e doskonaliła swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Opiekunem był p. Piotr Rogowski
VR w Przystanku Historia
Poznajemy historię Polski w nowoczesnej formule. Na zdjęciach klasa 2e podczas immersyjnej lekcji historii w Centralnym Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej.
Etap centralny olimpiady
Serdeczne gratulacje dla Tomasza Brożyny, ucznia klasy IVD, który wziął udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie współczesnym i zakwalifikował się do etapu centralnego.
Życzymy sukcesów w zawodach centralnych Olimpiady i gratulujemy raz jeszcze.Michał Kadej
XII LO na Warszawskim Forum Młodych
W tym tygodniu przedstawiciele 4A wraz z wychowawcą p. Piotrem Zielińskim wzięli udział w Warszawskim Forum Młodych, które w tym roku odbywało się pod hasłem "Bo nowe jest nadzieją". Wydarzenie tak opisują jego organizatorzy: We wtorek w warszawskiej Hali COS Torwar ponad 3000 młodych ludzi z 114 szkół Miasta Stołecznego Warszawy dowiedziało się wiele o donacji i transplantacji narządów. W wydarzeniu wzięła udział Ministra Zdrowia Izabela Leszczyna.
Zdjęcia umieszczamy dzięki uprzejmości organizatorów
4d na lodowisku
1W przedmaturalnym zgiełku należy się odrobina wytchnienia, dlatego 4d pozdrawia z lodowiska
Nasz dream team
Założenia treningowe zrealizowane!
Krople potu, zmęczenie, poobijane mięśnie i uśmiechnięte twarze, czyli tak jak być powinno. Kolejny etap w tworzeniu piłkarskiej reprezentacji szkoły za nami.
Różowa Skrzyneczka
Dzięki staraniom p. Dyrektor Elżbiety Wysmołek nasza szkoła otrzymała pokaźny zapas materiałów uzupełniających do Różowej Skrzyneczki. Bardzo dziękujemy firmie Ontex
Projekt WDECH - kolejna odsłona
2Zdjęcia z warsztatów naszej grupy projektowej WYDECH w ramach projektu WDECH.
Renta wdowia
Data publikacji: 2025-01-22
33. Finał WOŚP coraz bliżej
Przypominamy, że do 33. finału WOŚP coraz bliżej. Jeśli ktoś zechciałby wspomóc nasz sztab nr 3386, zapraszamy do wrzucenia datku do naszej e-skarbonki tutaj:
WF zimową porą
3Jedyny i niepowtarzalny WF w zimie? Tylko łyżwy. Dzisiaj pod Pałacem Kultury na lodzie szaleli uczniowie 2b.
Wyjście zorganizował p. W. Pietrzykowski, a opiekunami byli: p. A. Straszewska oraz p. M. Kosiński
Biblioteka zaprasza
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zaprasza na warsztaty na poziomie podstawowym w czasie których odkryjecie podstawy sztucznej inteligencji i jej praktyczne zastosowania.
Spotkanie odbędzie się w środę 29 stycznia o godzinie 18:00 w III Czytelnia Naukowej (al. „Solidarności” 90)
Zapisz się już dziś, liczba miejsc ograniczona!
Zapisy: c3@bpwola.waw.pl
https://www.bpwola.waw.pl/wydarzenia/sztuczna-inteligencja-dla-bardzo-poczatkujacych-2/
Informacja zamieszczona we współpracy między placówkami w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
II etap konkursu STEM PW za nami
Data publikacji: 2025-01-14
W sobotę, 11 stycznia 2025 r. pod opieką nauczyciela informatyki, pięciu uczniów z klas 3a i 4a uczestniczyło w trudnym, interdyscyplinarnym konkursie STEM PW, który odbył się w dwóch lokalizacjach - w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Każdy z uczestników musiał w przeciągu 2,5 godziny rozwiązać trzy zadania z algorytmiki, programowania i arkusza kalkulacyjnego wykorzystując swoją wszechstronną wiedzę i niemałe umiejętności z zakresu informatyki, fizyki i matematyki. Dodatkową trudność sprawiał wyjątkowo długi opis problemów ukrytych w treści zadań oraz bardzo krótki czas od poznania wyników I etapu. Opiekunowie w tym czasie mieli możliwość wysłuchania bardzo interesującego wykładu o sztucznej inteligencji oraz zwiedzenia laboratorium w Instytucie Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej. Na koniec dnia wszyscy zostali zaproszeni do Centralnej Stołówki PW na smaczny obiad.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie