Data publikacji: 2022-11-17
Informacje o wszystkich punktach nauki zdalnej dla uczniów z Ukrainy i mapa znajdują się na stronie edukacja.um.warszawa.pl
Data publikacji: 2022-11-17
Informacje o wszystkich punktach nauki zdalnej dla uczniów z Ukrainy i mapa znajdują się na stronie edukacja.um.warszawa.pl
Data publikacji: 2022-11-17
Bezpłatny Generator Zdjęć do legitymacji szkolnych znajduje się pod adresem: https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej . Umożliwia on wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartfona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wyakdruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do legitymacji szkolnej. Znajduje się tam również instrukcja.
Kolejna debata za nami. Dzisiaj w szranki przeciwko klasie 1A (Propozycja), stanęła 1C (Opozycja). Tematem było zagadnienie A.I., a rozważania dotyczyły pytania "Czy dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji może zagrażać człowiekowi?". Po burzliwej debacie i mnóstwie pytań od publiczności, stosunkiem głosów 240:405 wygrała klasa 1C, która tym samym wchodzi do finału. Gratulujemy!
Data publikacji: 2022-11-14
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". Uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęło się o 11.11
W środę, 9 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 oraz 17.30 (UWAGA! zebranie dla klasy Id odbędzie o godzinie 19.00 a konsultacje w terminie uzgodnionym z wychowawcą klasy) zapraszamy na zebrania wychowawców klas z rodzicami. Dzień Otwarty rozpocznie się po zakończeniu spotkań klasowych. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny na korytarzach.
W pierwszej tegorocznej debacie, wzięły udział klasy 1B (Propozycja) oraz 1E (Opozycja). Pytanie brzmiało "Czy dla dobra Państwa marihuana powinna zostać zalegalizowana?". W dzisiejszym starciu różnicą 108 punktów wygrała Opozycja. Gratulujemy klasie 1E
To już jest koniec… październikowych wyjazdów. Klasa 4C wybrała się na swoją ostatnią, kilkudniową wycieczkę. Tym razem za cel swojej podróży obrali Trójmiasto. Udało nam się zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Przeszliśmy się gdańską starówką, na której mogliśmy sprawdzić się w roli przewodników, opowiadając o licznych zabytkach tego miasta. Jak przystało jednak na klasę biologiczno-chemiczną po przyjęciu dużej dawki humanistycznej wiedzy, aby przywrócić „przyrodniczy stan” naszych mózgów, udaliśmy się na zajęcia z krojenia śledzia do Gdyńskiego Akwarium. Pozwoliły nam one poznać w praktyce anatomię ryby. Wybraliśmy się także na wieczorny spacer po Sopocie.
Jak co roku, 27 października, w rocznicę sprowadzenia do Polski prochów Henryka Sienkiewicza, nasze liceum obchodzi swoje święto. Z tej okazji w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, odbyła się uroczysta msza św. Po jej zakończeniu, delegacja przedstawicieli naszego liceum złożyła kwiaty na grobie naszego patrona w podziemiach Archikatedry.
Dalsza część obchodów naszego święta obejmowała piknik naukowy, który składał się z przeróżnych warsztatów i wycieczek. Uczniowie gotowali, robili własne kosmetyki, rozwiązywali łamigłówki logiczne, grali w Czarnego Piotrusia i przy okazji uczyli się teorii prawdopodobieństwa, próbowali swoich sił w innych grach karcianych i turnieju tenisa stołowego. czy gier planszowych, a także prezentowali swoje zainteresowania i pasje. Reszta uczniów odwiedziła Muzeum Narodowe, Muzeum Farmacji, Cmentarz Powązkowski, czy spacerowała śladami architektury PRL-u.
Kolejną tradycją naszej szkoły są debaty klas pierwszych. Aby jednak najmłodsi uczniowie wdrożyli się w zasady ich prowadzenia, niezbędne jest podpatrywanie starszych. Dzisiejsza, pokazowa debata, na temat "Czy Polska powinna wspierać militarnie Ukrainę?" była starciem finalistów sprzed 2 lat - klasy 3b i 3d. Sędziowali ubiegłoroczni finaliści z klas II. Ostatnie zdjęcie to zwycięzcy - klasa 3b i wspomagajacy ich kolega. Do zobaczenia na pierwszych debatach już na początku listopada
Niezmiernie miło jest nam poinformować o wyróżnieniu, które otrzymała p. Ewa Homa. Na uroczystej gali w ratuszu została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Serdecznie gratulujemy tego prestiżowego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.
Nasz utalentowany uczeń Wiktor jest autorem wspaniałego filmu, który stanowi piękne podsumowanie naszej wycieczki do Berlina. Do zobaczenia na wycieczkach za rok!
Cytat 'Ich bin ein Berliner' był na ustach wszystkich uczestników ostatniej z naszych jesiennych wycieczek Pod opieką p. Małgosi Stroińskiej-Staudt zwiedziliśmy cały Berlin i Poczdam, a na koniec wygrzewaliśmy się pod palmami w Tropical Islands
Za cel kolejnego jesiennego wyjazdu obraliśmy tym razem Paryż. Uczestnicy wycieczki wywodzili się w różnych klas, co sprzyjało szerokiej integracji. Udało nam się odwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Francji. Byliśmy nawet gośćmi Ambasady Polski w Paryżu, gdzie mogliśmy zwiedzać m.in. gabinet gen. Sikorskiego. Odwiedziliśmy również Marię Antoninę w Wersalu i Myszkę Miki w EuroDisneylandzie. Dziękujemy p. Beacie Szeloch za organizację tej niezapomnianej wycieczki.
Tradycją naszej szkoły są również wyjazdy integracyjne dla klas I. Za cel podróży obieramy zawsze Białkę Tatrzańską, po drodze zahaczając o zamek w Wiśniczu, kopalnię soli w Bochni i Kraków. W tym roku jechaliśmy w dwóch turach, a góry powitały nas już śniegiem, ale także słońcem. Aura sprzyjała wędrówkom i integracji, więc wyjazd oficjalnie uznajemy za bardzo udany.
Nie możemy nie pochwalić się takim wyróżnieniem. Wielkie podziękowania kierujemy do p. Małgosi Stroińskiej-Staudt za zaangażowanie, inspirację i wielkie serce
Jak co roku, nasze szkolne koło wolontariatu działa prężnie. W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna odsłona Akcji Ciacho. Wolontariat z 12. LO otrzymał również podziękowania od Fundacji "Świat na Tak" z którą współpracujemy już od dłuższego czasu. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych. Dziękujęmy za Wasze zaangażowanie w obie akcje.
IIIB uczestniczyła w konferencji - Projekt dla pokoleń organizowanej w siedzibie GPW. Podczas paneli z udziałem ekspertów i młodych poruszano tematy dotyczące geopolityki, podatków i energetyki.
Delegacja Liceum uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających akt agresji Rosji sowieckiej na nasz Kraj dnia 17 września 1939 roku. Uroczystości zorganizowane, przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, zarówno przez NSZZ „Solidarność” i Władze Państwowe miały wymiar nie tylko patriotyczny, ale były okazją do oddania czci i hołdu Rodakom pomordowanym na Wschodzie.
Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2022, w dniach 16-18 września Urząd Dzielnicy Wola zorganizował akcję "Sprzątanie świata". Nasze Liceum po raz kolejny wzięło w niej udział. W ostatni piątek klasa IID podjęła się zadania posprzątania okolic szkoły.
Powered by aSc EduPage